Історія будинку Domaine Dhondt-Grellet

.

Cuis 1-er cru & Cramant Grand Cru - виноробня знаходиться в Flavigny, біля Avize, це серце Cote de Blancs, "аристократа Шампані" 6 гектарів, середній вік лози - 45 років, органічні принципи на виноробні та використання методу "солера" з 1986 року.
  • Регіон Шампані
    Cote de Blancs
  • Культивовані сорти винограду
    Chardonnay | Pinot Noir
ТЕРРУАРНЕ, ЗБАЛАНСОВАНЕ ТА ЕЛЕГАНТНЕ ШАМПАНСЬКЕ
Domaine Dhondt-Grellet знаходиться у Флавінії, біля воріт Авіза, в самому серці Кот-де-Блан у Шампані. Виноградник площею 6 га засаджений сортами Шардоне (у муніципалітетах Краман, Шуйї та Кюї) та Піно Нуар на Авен-Валь-д'Ор у Гранд-Валлі-де-ла-Марн.
ТЕРРУАРНЕ, ЗБАЛАНСОВАНЕ ТА ЕЛЕГАНТНЕ ШАМПАНСЬКЕ

Domaine Dhondt-Grellet знаходиться у Флавінії, біля воріт Авіза, в самому серці Кот-де-Блан у Шампані. Виноградник площею 6 га засаджений сортами Шардоне (у муніципалітетах Краман, Шуйї та Кюї) та Піно Нуар на Авен-Валь-д'Ор у Гранд-Валлі-де-ла-Марн.У 1986 році Ерік Дондт та Едіт Греллет вирішили припинити продаж винограду негоціантам та заснували компанію Dhondt-Grellet. Їхній син Адріан, зараз йому двадцять з невеликим, взяв на себе виноробство і швидко виводить сімейні вина на новий рівень. Він поступово розширював асортимент шампанських вин, виділяючи їхні ділянки в селах Крамант і Кюї, розливаючи в пляшки чисте виражене Шардоне.

Адріан взяв на себе управління виноробнею від своїх батьків Еріка Дондта та Едіт Греллет у 2010 році

Домен займає 6 га виноградної лози Гран Крю та 1er Cru, середній вік якої становить 40 років.

Адріан зараз біля керма разом зі своєю сестрою Алісою. Натхненний великими виноробами Бургундії, Адріан виводить сімейні вина на новий рівень, спираючись на шардоне та терруар.

Про якість кюве Адрієна заговорили, коли його визнали виноробом року 2017 на конкурсі Trophées Champenois.

Domaine Dhondt-Grellet
Адріан має ділянки у двох селах:

Крамант (Гран Крю) та Куї (1ер Крю)

У Cramant Адріан працює з 3-ма ділянками:
Le Bateau:
На Ла-Б'ют-де-Саран вважається найкращим терруаром Крамана. Ґрунти глинисті та вапнякові, мають крейдяне підґрунтя. Цей виноградник засаджений найстарішою лозою домену. Розташування південне, і через високий вміст вапняку ґрунт не утримує надто багато вологи. Виноградник був посаджений у 1951 році прадідом Адріана.

Les Longues Verges:
Також на La Bute de Saran, але на іншому схилі пагорба та із західного боку. Дуже цікавий сюжет, тому що ґрунти глинисті та крейдяні, але містять більше вологи. Сама територія розділена між двома селами, Крамант та Шуйї. Більшість виноградників знаходиться в Шуйї, але Адріан вважає Les Longue Verges терруаром Крамана.


La Garenne: розташований у центрі села Крамант. Ґрунти сильно відрізняються від Le Bateau і Les Longues Verges, вони більше схожі на глину.

Domaine Dhondt-Grellet
У Куї в Адріана 9 ділянок, більша частина з яких – це ділянки зі старими виноградниками Шардоне.

Середній вік лоз у Cuis становить 45 років.
Les Nogers
Les Blémonts
Les Basses Vignes
Les Blanchards
Les Sablonnières
Les Charmières
Les Treilles
Les Côtes aux Vents
Адріан використовує органічні та біодинамічні методи, але не прагне сертифікації.
Його філософія – мати живий ґрунт зі здоровим балансом між мікробами та виноградною лозою.
Він не використовує гербіциди та інсектициди. У домені орють грунт і роблять компостування.